Portal Viva za optimalno delovanje uporablja piškotke. Ali se strinjate z njihovo uporabo?


Strinjam se     Več o piškotkih »

Skrij
< >
 

 

Seboroični dermatitis


Vprašanje:

Pozdravljeni! Približno pol leta že imam težave z lasiščem. Moje lasišče je srbeče, koža je rdeča, pojavljajo se nekašne luske, ki se nato odluščijo. To imam predvsem v zatilnem delu, najbolj pa pri ušesih. Pred enim mesecem sem obiskala dermatologa, ki mi je predpisal neko mazilo in predvideval, da imam seboroični dermatitis. Vendar po enem mesecu stanje ni nič boljše, mogoče lasišče ni več tako srbeče. Največji problem pri tem pa je nastal, da mi prav tako že približno pol leta močno izpadajo lasje. Zadeva je prišla tako daleč, da v predelu nad ušesom, več nimam las, skratka pojavila se je pleša. Lasje mi še kar naprej izpadajo in bojim se, da bom ostala čisto brez njih. Zanima me predvsem, ali lahko zaradi seboroičnega dermatitisa lasje izpadajo v takšni meri in predvsem me zanima, ali zrastejo novi. Kaj naj naredim v tej smeri, da se rešim tega dermatitisa. Moram povedati, da sem že čisto obupana, čeprav vem, da mi stres ne bo prinesel nič dobrega. Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav!

Odgovor:

Ob prvem obisku vam je dermatolog postavil diagnozo, ki se mu je zdela primerna stanju katerega je videl in vam predpisal zdravilno mazilo. Ker po mesecu dni ni boljše, oziroma se stanje stopnjuje je potrebno, da se k dermatologu vrnete in mu opišete situacijo. Lahko gre za psoriazo lasišča pri kateri pa običajno ne izpadajo lasje ali pa za glivično obolenje pri katerem se lasje odcepijo na nivoju kože in so možne pleše ali pa za kakšno drugo redkejše obolenje kože lasišča za katere potrditev je potrebno opraviti biopsijo in histopatološko preiskavo. Svetujem vam, da pokličete dermatologa,ki vam bo glede na to, da ste že bila pri njemu opravil pregled in drugo terapijo.
 Nastja Lazar, dr. med.

Aktiven

Nastja Lazar, dr. med.

Kožne bolezni

Viva strokovnjak trenutno ni na voljo za vprašanja. Lahko si izberete drugega, ali pa poskusite kasneje.