Portal Viva za optimalno delovanje uporablja piškotke. Ali se strinjate z njihovo uporabo?


Strinjam se     Več o piškotkih »

Skrij
< >
 

 

A- A A+

Sistemski lupus (SLE) in izpuščaji


Vprašanje:

Pozdravljeni. Stara sem 22 let, imam terapijo s kortikosteroidi zaradi sistemskega lupusa. Stanje je v bistvu že umirjeno in nimam nobenih težav. Nekaj časa opažam po koži na obrazu, ob očesu na spodnji strani pod trepalnicami, na tistem tankem predelu, da se mi pojavljajo rdeči mozoljčki. Včasih jih je kar več na kupu, potem čez dva do tri dni  izginejo in se nato pojavijo drugje, na primer na bradi in so tako bolj skupaj, potem spet izginejo. Po licih jih nimam, samo po bradi pod očesom ali pa kdaj po nosu. Zanima me, če morda veste, zakaj bi bilo to ? Hvala in lep pozdrav.

Odgovor:

Pozdravljeni, glede na opisano gre za tako imenovani periokularni in perioralni dermatitis, ki je v vašem primeru lahko sprožen tudi s kortikosteroidno terapijo. Tudi pri takemu vnetju kože je veliko nepoznanega glede vseh sprožilnih faktorjev in se z težavo odpravi. Če do sedaj še niste bili pri dermatologu je primerno, da si izberete enega, ki vam bo vodil terapijo glede na trenutne težave.

Lep pozdrav!
 Nastja Lazar, dr. med.

Aktiven

Nastja Lazar, dr. med.

Kožne bolezni

Če želite zastaviti vprašanje stokovnjaku, se morate najprej prijaviti v sistem.

Prijava na portal



Dodajte svoj komentar

Komentiranje člankov je omogočeno le prijavljenim uporabnikom.

Prijavite se v portal ali se brezplačno registrirajte.