Portal Viva za optimalno delovanje uporablja piškotke. Ali se strinjate z njihovo uporabo?


Strinjam se     Več o piškotkih »

Skrij
< >
 

 

Kontracepcija in izpadanje las


Vprašanje:

Pozdravljeni! Stara sem 41 let in imam že več kot leto dni vstavljeno intrauterino spiralo Menstruacije so popolnoma prenehale. Drugih ginekoloških težav nimam. Pred pol leta so mi začeli močno izpadati lasje. Kljub terapiji s šamponi se težave z izpadanjem las ne ustavijo. Ali lahko prenehanje menstruacij vpliva na izpadanje las? Hvala za vaš odgovor!

Odgovor:

Spoštovani,

z spiralo dosežemo, da so menstruacije slabe ali pa jih ni. Vsaka sprememba hormonskega stanja lahko povzroči razne spremembe, tudi izpadanje las. Malo verjeten je vzrok v spirali. Predlagam vam pregled pri endokrinologu. Lep pozdrav !
 Zdravka Koman Mežek, dr. med.

Aktiven

Zdravka Koman Mežek, dr. med.

Ginekologija in porodništvo Rak Spolne bolezni

Če želite zastaviti vprašanje stokovnjaku, se morate najprej prijaviti v sistem.

Prijava na portal