Portal Viva za optimalno delovanje uporablja piškotke. Ali se strinjate z njihovo uporabo?


Strinjam se     Več o piškotkih »

Skrij
< >
 

 

A- A A+

Tanka koža


Vprašanje:

Pozdravljeni. Stara sem 22 let in sem na terapiji s kortikosteroidi. Kot stranski učinek je tudi tanjšanje kože. Meni
se tanka koža pozna izrazitejše na dojkah, pa me zanima zakaj je temu tako? Več žil se mi pozna tudi v predelu nad peto, na drugi strani gležnja. Zanima me še,če obstaja kakšna krema ali zdravilo, ki kožo spet bolj obnovi ? Hvala in lep pozdrav!

Odgovor:

Spoštovana!

Tanjša koža na dojkah in nad peto je normalen pojav in običajno ni posledica uživanja kortikosteroidov.
Če se tanjšanje kože pojavi po dolgoletni uporabi visokih odmerkov tega zdravila, se kaže kot tanka koža na vseh delih telesa, posebej na rokah in obrazu. Koža dobi izgled cigaretnega papirja, pojavljajo se modrice in strije.
Žal ne poznamo načina, s katerim bi to lahko preprečili. S pazljivim doziranjem zdravila se danes v glavnem lahko temu izognemo.

Lepo vas pozdravljam!
mag. Metka Adamič, dr. med.

Aktiven

mag. Metka Adamič, dr. med.

Kožne bolezni

Viva strokovnjak trenutno ni na voljo za vprašanja. Lahko si izberete drugega, ali pa poskusite kasneje.

Dodajte svoj komentar

Komentiranje člankov je omogočeno le prijavljenim uporabnikom.

Prijavite se v portal ali se brezplačno registrirajte.