Portal Viva za optimalno delovanje uporablja piškotke. Ali se strinjate z njihovo uporabo?


Strinjam se     Več o piškotkih »

Skrij
< >
 

 

A- A A+

Ledvični kamni


Išči po ključnih besedah

zdravnik odgovarja , ledvični kamni , vprašanje zdravniku

Vprašanje:

Pozdravljeni,

moja mami je bila pred dvema tednoma za vikend na urgenci zaradi bolečin in slabosti zaradi ledvičnih kamnov in je dobila antibiotike Ciprinol, medtem je bila tudi dva dni v bolnišnici in so ji dajali iste. Rekla je, da odkar jih jemlje, zelo slabo spi, Vedno ima tudi povišano telesno temperaturo (pribl.37.8). Včeraj je šla na pregled v ZD in je omenila pač ta problem glede spanja in ji je dala le tablete za spanje. Zanima me, če se antibiotike lahko menja? Obstajajo še kakšni za enak namen (okužbe sečil,vnetja,...) kot so Ciprinol?

Hvala in lep pozdrav!

Odgovor:

Spoštovana,

kar nekaj zdravil ima lahko kot stranski učinek nespečnost. V primeru vaše mame - antibiotik je dobila samo za določen čas in ga ne rabi jemati več kot 14dni. Pri njej bi se odločila za novo diagnostiko zvišane temperature ter po ugotovitvi vzroka, za nov antibiotik, ali pa ne. V vsakem primeru je potreben UZ ledvic in urotrakta, hemogram, CRP, sečnina, kreatinin, urin z sedimentom.

Lepo pozdravljeni.
 Sonja Kapun, dr. med.

Aktiven

Sonja Kapun, dr. med.

Bolezni sečil in ledvic

Če želite zastaviti vprašanje stokovnjaku, se morate najprej prijaviti v sistem.

Prijava na portal



Dodajte svoj komentar

Komentiranje člankov je omogočeno le prijavljenim uporabnikom.

Prijavite se v portal ali se brezplačno registrirajte.