»Moralna cena krize je največja. Ko človek izgubi delo, ko je postavljen v položaj, da hodi po pakete pomoči, je to zanj tudi veliko ponižanje. To so stvari, ki me skrbijo in bi morale skrbeti vsakega, ki mu ni vseeno za trdnost družbe in usodo ljudi,« …
Če je bilo obiskovanje psihiatra pred dvajsetimi leti v Ameriki še nekaj, kar je veljalo skrivati, je danes to, da se enkrat na teden zlekneš v fotelj kake bogato opremljene ordinacije, stvar prestiža in nekaj samoumevnega. Vendar samo za tiste, ki …
V Sloveniji vlada homofobija. "Posameznik, pri katerem je opaziti homofobijo, bi se moral osredotočiti na nevtraliziranje sovraštva do česarkoli ter razumevanja samega sebe …," poudarja dr. Klemen Jelinčič Boeta, zgodovinar, sociolog, antropolog in …
Spet je tu december. Prazniki. Predpraznična in praznična evforija. In popraznična utrujenost. Izčrpanost. In seveda čas razpravljanja o tem, ali naj ob praznikih kupujemo darila ali ne. Ali naj naše drage, bližnje in tudi tiste manj bližnje obdarujemo …
Raziskava Mladina 2010 je poleg drugega pokazala, da je delež mladih v Sloveniji, ki dnevno uporabljajo splet, znatno večji kot pri njihovih evropskih vrstnikih. Zdi se, da to govori v prid tezi, da se mladi v Sloveniji oddaljujejo od družbenih modelov …
Čeprav je lepota pojem, ki ga poznajo tako rekoč povsod – vsaj v smislu, da nekaj bolj ustreza lepotnim idealom kot kaj drugega – je najbrž le malo družb in kultur, kjer ne bi pomenila tudi nenehnega, vsakodnevnegain vseživljenjskega (samo)trpinčenja. …
Sedeče, predvsem pisarniško delo je povezano s hitrim širjenjem debelosti, toda večina delodajalcev in zaposlenih se ne zmeni za tveganje, ki ga prinaša celodnevno sedenje na delovnem mestu, opozarjajo znanstveniki. Ker je delovno mesto postalo naš …
Na letnem srečanju Ameriškega psihološkega združenja v Torontu so psihologi ugotavljali, da so ljudje z minevanjem let vse srečnejši. Starejši ljudje se namreč znajo izogibati stresnim situacijam, zato doživljajo manj negativnih čustev, kot so tesnoba, …