Mislim, da smo val nestrpnosti občutili prav vsi, ki nas zanima dogajanje okrog nas. Veseli me, da novinarji različnih medijev o tem poročajo zelo kompetentno in da komentarji niso usmerjeni le v iskanje razlogov, na kar bi lahko odgovorile le poglobljene …
"Tudi če nekatere države dopuščajo telesno kaznovanje otrok, to še ne pomeni, da je telesna kazen sprejemljiva. Zame nikakor ne! S telesnim kaznovanjem namreč povsem izničimo dostojanstvo otroka," poudarja varuhinja človekovih pravic dr. Zdenka Čebašek …
Poslanske skupine tako koalicijskih kot opozicijskih strank so brez glasu proti sprejeli zakon o prostovoljstvu, ki odpira možnosti za vključevanje brezposelnih v prostovoljsko delo in s tem v aktivni del prebivalstva, hkrati pa pa naj bi to imelo tudi …
Evropska liga proti raku je del Svetovne lige proti raku (UICC), mednarodne, neodvisne in neprofitne nevladne organizacije, največje v svetovnem merilu, katere cilj je vzpostavljanje dialoga z glavnimi akterji zdravstvenega sistema in pozivanje h …
Pri zastopniku pacientovih pravic, ki nam svetuje, nas informira, po potrebi zastopa in nudi brezplačno strokovno pomoč, lahko pomoč poiščemo vselej, kadar menimo, da smo v sistemu zdravstvenega varstva doživeli kršitev svojih pravic glede:
Po določilih Zakona o pacientovih pravicah (ZpacP) ima vsak pacient pravico do drugega mnenja, če s prvim ni zadovoljen oziroma bi si želel pridobiti drugega. Razlikujemo med:
Na zastopnika pacientovih pravic se lahko obrne vsak uporabnik zdravstvenih storitev pri katerem koli izvajalcu zdravstvenih storitev in vsakdo, ki potrebuje osnovne informacije, strokovno pomoč ali konkretne usmeritve. Zastopnik lahko tudi neformalno …
Minili so časi, ko smo bili "navadni smrtniki" ob obisku zdravnika zgolj preplašeni pacienti, ki molče prestajajo pregled, sprejmejo diagnozo in pridno jemljejo predpisana zdravila. Avtonomnost pacientov se je v zadnjih desetletjih znatno povečala, …