Čebele spremljajo človeštvo že vse od začetka njegovega obstoja. Med je zagotovo najbolj razširjen čebelji izdelek, ne le za potrebe prehrane, temveč tudi za zdravilne namene. Za terapevtske namene oziroma apiterapijo, ki je stara več tisočletij, pa …
Že Albert Einstein je opozarjal: če bodo izginile čebele, jim bo kmalu sledilo še človeštvo. Zato velja pozorno prisluhniti opozorilom Čebelarske zveze Slovenije, ki svari, da je položaj slovenskega čebelarstva tako resen, da brez prepoznavanja vzrokov …
V Sloveniji je minuli teden potekal pomemben čebelarski dogodek – svetovni kongres (forum) o apiterapiji in kakovosti čebeljih pridelkov, ki ga je pod pokroviteljstvom svetovne čebelarske organizacije pripravila Čebelarska zveza Slovenije, častni …
Znano je, da so bili stari Egipčani in Asirci, zatem pa še stari Grki in Rimljani med prvimi, ki so vzgajali čebele. Zato se zdi toliko bolj neverjetno, da z izjemo strokovnjakov in čebelarjev ljudje o čebelah ne vedo prav veliko. V antičnih časih so …
Tako opozarja Boštjan Noč , predsednik Čebelarske zveze Slovenije. »Pogosto pozabljamo, da medonosne čebele opravljajo izjemno nalogo v naravi – opraševanje, brez katerega ne bi bilo ne zelenja ne rož ne hrane. Včasih so bile okoljske razmere drugačne, …
Zagotavljanje prehranske varnosti je v svetu zelo aktualno politično in strateško vprašanje. Naša država Slovenija z domačo pridelavo ne pokriva potreb po kmetijsko živilskih proizvodih. Zato smo pri zagotavljanju prehranske varnosti v veliki meri …
Čeprav zveni nenavadno, se Ljubljana pridružuje evropskim prestolnicam, kjer je čebelarstvo vse bolj priljubljeno. Aprila letos se je tako v sodelovanju družbe BTC in Čebelarske zveze Slovenije začel projekt Pomagajmo čebelici v mestu. Z namenom …
Brez hrane ni življenja, saj nam nudi glavni vir življenjske energije. Zelo pomembno je, da v lokalnem okolju pridelamo dovolj hrane za lastne potrebe, saj nam to zagotavlja državno varnost v obdobju ekonomskih kriz, zmanjšuje odvisnost od uvoza hrane, …