Jutranje slabosti, krči, bolečine v hrbtu in zatekanje trebušnega predela so opazili pri moških, katerih partnerke so bile noseče, so objavili britanski znanstveniki, ki skušajo razložiti ta pojav, imenovan Couvadov sindrom. Ni jasno, zakaj se ti …
Dvignite noge! Med počivanjem, branjem ali gledanjem televizije noge podložite z blazino. Včasih pri odtekanju tekočine zaleže že pomoč gravitacije. Gibajte se. Redna hoja, tek, kolesarjenje ali aerobni ples lahko delajo čudeže. Videzu "štručk" se …
»Večina ljudi z epilepsijo normalno živi, dela, se izobražuje in uživa v prostem času. Epilepsija je namreč motnja, ki ob dobrem nadzoru ne ovira pri uresničevanju zastavljenih življenjskih ciljev,« je sporočilo prvega Evropskega dneva epilepsije in …
Epilepsija je skupno ime za nevrološke motnje, katerih značilnost so ponavljajoči epileptični napadi. Prizadene približno odstotek prebivalstva v razvitem svetu, dobimo pa jo lahko vsi. V Sloveniji osebe z epilepsijo nerade govorijo o svojih težavah, …
Klopni meningoencefalitis (KME) je bolezen, ki se odrazi z vnetjem možganov in možganskih ovojnic in največkrat poteka v dveh delih. Najprej se pojavi z znaki, ki jih zlahka zamenjamo za virozo: z glavobolom, vročino in slabim počutjem, ki po nekaj …
S preprostim testom lahko tudi laik brez težav vsaj posumi, ali se srečuje s človekom, ki ga je pred kratkim zadela možganska kap.
Za obarvanost kože so odgovorni melanociti, celice v vrhnjici kože, ki proizvajajo kožni pigment melanin, ki skrbi za našo obarvanost in zaščito pred UV-žarki. Porjavelost kože, ki jo sprožijo UVA-žarki, nastane takoj po izpostavljanju UV-žarkom in je …
Stres nas lahko onemogoči na različne načine – in nekaterih od teh niti ne prepoznamo. Vemo, da smo v stanju stresa živčni in pod velikim pritiskom, toda podoba stresa je lahko občutno širša in ima veliko večji vpliv na um in telo, kot se zavedamo. …