Krvavitve so lahko akutne, nastanejo nenadoma, takoj, ali pa kronične, prikrite. Ločimo: - glede na količino krvi: * obilne * manjše * prikrite (s prostim očesom jih ne opazimo) - glede na izvor krvavitve: …
Pojavi se na želodcu, dvanajstniku, požiralniku ali tankem črevesu. Najpogosteje se pokaže kot bolečina v trebuhu.
Odvajanje majhne količine trdega blata, ki ga spremlja mučno napenjanje. Akutno zaprtje se pojavi nenadoma pri zdravih osebah. Pogostejše pri ženskah in starostnikih. Kot zaplet lahko nastane sprijeta kepa trdega blata, ki maši izhod in jo je …
Vnetje, ki zajame trebušno slinavko. Pri blagih oblikah vnetja zdravljenje ni potrebno, hujše oblike pa so življenje ogrožujoče. Trebušna slinavka je sicer žleza, ki izloča encime, pomembne pri prebavi hrane, in hormone, udeležene pri regulaciji …
Kronično vnetje, ki zajame trebušno slinavko in povzroča propad žleznega tkiva (le-to se nadomesti z vezivom). Težave nastanejo po zaužitju hrane. Trebušna slinavka je sicer žleza, ki izloča encime, pomembne pri prebavi hrane, in hormone, udeležene …
Kronična vnetna bolezen črevesja z možnimi hudimi kirurškimi in imunskimi zapleti. Pogosteje se pojavlja pri adolescentih in najstnikih.
Glivično, bakterijsko ali virusno vnetje potrebušnice. Potrebušnica je mrena, ki od znotraj obdaja trebušno steno in organe.
Najpogostejši simptom bolezni rodil. Kaže se kot bolečina v križu in spodnjem delu trebuha. Poznamo akutne oblike, ki trajajo krajši čas, in kronične, ki so dolge tudi več let.