Rak kože, za katerim vsako leto zboli več ljudi. Se zelo hitro širi, zato je pomembno zgodnje odkritje.
Najpogostejša je utesnitev stranskega kožnega stegenskega živca, in sicer v predelu dimeljskega ligamenta. Bolečine se pojavijo po zunanji in delno sprednji strani stegna, spremljajo jih motnje zaznavanja v prizadetem delu kože, brez …
Sklop bolezenskih nepravilnosti, ki nastanejo v spolnih žlezah (jajčnikih), ter nepravilnosti v zgradbi ženskega telesa zaradi odsotnega enega X kromosoma.
Nanaša se na celo skupino prirojenih bolezni, ki vse privedejo do splošnega pomanjkanja ali neproizvajanja telesnega pigmenta melanina (hipopigmentacija). Je posledica pomanjkanja encima tirozinaze, ki pretvarja tirozin (eno od neesencialnih …
Ena od pojavnih oblik tuberkuloze. Infekcija se na rodila po navadi razširi s pljuč. Prenos okužbe lahko traja tudi do 15 let in je pogost vzrok za neplodnost. Dandanes redka bolezen, saj se redno izvaja cepljenje.
Najpogostejša oblika raka kože. Videti je kot površinski vozlič in po navadi ne zaseva.
Kronična vnetna kožna bolezen z značilnimi žarišči. Najpogosteje prizadene komolce, kolena, ledveni predel, lasišče in nohte (pa tudi dlani, podplate, golen). Pri luskavici gre za motnjo, ko se kožne celice prehitro množijo in poroženevajo, kar se …