Fitoterapija postaja sestavni del, dopolnilo ali celo osnovna oblika preprečevanja in zdravljenja bolezni. Vse manj se sprašujemo, ali zdravilne rastline sploh učinkujejo. V ospredju pozornosti in raziskav je, kako, kdaj in v kolikšni meri učinkujejo. …
Pri površinskih ranah (odrgninah in praskah) je poškodovana le vrhnja plast kože, krvavitev je pikčasta in se praviloma ustavi sama od sebe. Največkrat se zacelijo v nekaj dneh in ne pustijo posledic. Preberite, kako jih pravilno oskrbimo in kakšno …
S katerimi zdravilnimi rastlinami si lahko sami pomagamo pri prehladu, kašlju, gripi in bolečem žrelu?
Nekatera zelišča lahko gojimo na našem vrtičku ali pa v loncih na balkonu ali okenskih policah. Pogosto so to dišavnice in začimbnice, ki jih tudi lahko uporabljamo sveže pozimi, kajti zeliščem, ki jih gojimo pod streho čez leto, malo podaljšamo dobo …
Nekdaj so bila zelišča edina zdravila. Moderna doba jih je nadomestila s sintetičnimi, zato so skoraj odšla v pozabo, a zadnjih nekaj let se zopet vračamo nazaj k naravi. Zlasti zato, ker mnoge zdravilne rastline nimajo stranskih učinkov. Do sedaj še …
Februarja se narava počasi že prebuja, dan postaja malo daljši, mi pa smo na preži za prvimi pomladnimi rastlinami. Četudi niso vse zdravilne, nam prinesejo nekaj novega in osvežujočega. Ljubitelji zdravilnih rastlin se bomo gotovo najbolj razveselili …
Ko se je boril za obstanek, je človek med iskanjem hrane v naravi odkril prva zdravila. Delovanje posameznih rastlin je spoznaval instinktivno in z opazovanjem divjih živali. Izkušnje so se prenašale iz roda v rod. Za nekatere rastline je veljalo …
Ker imajo ženske krajšo sečnico kot moški, bakterije lažje pridejo do mehurja in pogosteje povzročijo vnetje. Občutimo ga kot bolečino in srbenje pri uriniranju, poleg moramo pogosteje odvajati vodo. Blažje vnetje lahko premagamo sami – z zdravilnimi …