Portal Viva za optimalno delovanje uporablja piškotke. Ali se strinjate z njihovo uporabo?


Strinjam se     Več o piškotkih »

Skrij
< >
 

 

Zanositev ali posledica jemanja kontracepcijskih tabletk?

Citiraj
Pozdravljeni! Imam malo daljše vprašanje: stara sem 25 let. Kontracepcijskih tabletk ne jemljem že eno leto. Nimam še namena zanositi, zato sem izogibam plodnih dnevov-imam pa stalnega partnerja. V juniju sem imela menstruacijo z zamudo in dalj časa kot običajno, zato nisem natančno vedela kdaj jo bom dobila v juliju. Imela sem spolne odnose, toda ne vem ali so bili v času plodnih dni zaradi zamude M. Ko sem bila na dopustu, sem dobila manjši izcedek krvi(mislila sem, da je začetek menstruacije, toda nisem prepričana, ker je bila izredno majhna količina svetle krvi. Par kapjic v celem dnevu), zato sem naslednjih 3 dni jemala kontracepcijske tablete(do konca dopusta). Tisti (prejšnji) mesec sem dobila menstruacijo, toda sem jo imela le tri dni. Ta mesec bi morala M že dobiti, toda je ni. Zanima me, če je možno, da sem zanosila, kajti me bolijo prsi (drugače me nikoli), napadajo me mozolji, počutim se "napihnjeno" in kot sem napisala ne dobim mesečnega perila. Zanima me, ali je to posledica tistih treh kontracepcijskih tablet ali upam da ne nosečnost? Če je nosečnost, ali lahko vpliva na zdravje oz. razvoj otroka zaradi kontracepcijskih tablet (jemanjem kontracepcije med nosečnostjo-3 dni)? Zaradi zgoraj navedenih znakov sem test naredila že en teden nazaj (pred izostankom menstruacije) in je bil negativen. Pri moji ginekologinji sem naročena šele konec meseca, zato vas prosim za odgovore. Se opravičujem, če sem predolga z vprašanjem. Hvala za odgovor! Lep pozdrav!
Na vrh Sledi ZS Objavi