Skrij
< >
 

 

A- A A+

Kako naj shujšam nekaj kilogramov?


Vprašanje:

Stara sem 14 let in bi rada malo shujšala. Visoka sem 169 cm in težka pribl. 61 kg. Povejte mi, kako lahko shujšam -  z vadbo ali kakorkoli drugače?

Odgovor:

Pozdravljena,

za svoja leta imaš primerno težo. Tvoje telo še ni do konca razvito, še raste, s premajhnim vnosom hrane, pa si lahko preje kot lepo telo, nakoplješ težave. Vseeno pa se je smiselno držati pravil zdrave prehrane, ki sama pripelje telo do najprimernejše teže.

Na dan pojej okoli 2000 kcal, od teh naj bo kar največ surovega sadja in zelenjave. Imej pet obrokov, ki naj bodo veliki od 200 do 400 kcal. V dopoldanskem času uživaj pretežno kompleksne ogljikove hidrate, kot so polnozrnat  kruh, testenine, žita..., v kombinaciji z zelenjavo. V popoldanskih urah pa pojej več beljakovinske hrane, spet v kombinaciji z zelenjavo. Sladkarije si privošči 1x na teden, namesto enega od obrokov.

Seveda je pomemben tudi šport. Za izgubljanje maščobnega tkiva se najbolj odnesejo t.i. kardio športne aktivnosti, kot so kolesarjenje, tek, plavanje, hoja ipd. Predlagam, da začneš počasi in stopnjuješ ritem do 45 min 3x na teden. Če se boš držala teh pravil, si boš tudi v kasnejših letih zagotovila lepo in predvsem zdravo telo.

Srečno!
 Mojca Cepuš

Aktiven

Mojca Cepuš, svetovanje o prehrani

Rekreacija Diete in hujšanje

Če želite zastaviti vprašanje stokovnjaku, se morate najprej prijaviti v sistem.

Prijava na portal



Dodajte svoj komentar

Komentiranje člankov je omogočeno le prijavljenim uporabnikom.

Prijavite se v portal ali se brezplačno registrirajte.

Komentarji

8.8.2011 14:58:19
pri tem kaloričnem vnosi bo potrebna vadba 60-90 min 3-5x tedensko.to seveda ni nemogoče,a če nisi bila aktivna do sedaj,bo potrebno počasno stopnjevanje in v nekaj tednih ta čas ne bo problem.10-15% manjši vnos kalorij in lahko govorimo o krajši vadbi.spet je vse odvisno od posameznika do posameznika.
8.8.2011 15:02:01
dejstvo da se telo razvija v tem primeru ne igra vloge,dokler ne gremo v ekstreme (stradanje, pretiravanje s treningi - še aktivni športniki imajo v teh letih prilagojen trening svojim letom in razvoju).
lp,david
16.11.2011 15:50:29
Seveda lahko shujšaš v trebušček. Sama sem odlično vitka, brez zaobljenega trebuha in obloženih kolkov in sicer s pomočjo hula-hop obroča, ki ga vrtim redno za zabavo in uspeh, pri starosti 65 let. Veliko užitkov in uspeha. LP
16.11.2011 19:16:02
MIlja zelo pohvalno. Mi zaupate prosim, a vsak dan vadite in koliko časa. Ste pred vadno imeli kakšen kilogram preveč tudi na trebušču in v kolikem času ste uspeli pridobiti vitko postavo brez zaobljenega trebuha? Hvala za odgovor!