Portal Viva za optimalno delovanje uporablja piškotke. Ali se strinjate z njihovo uporabo?


Strinjam se     Več o piškotkih »

Skrij
< >
 

 

Ogrci po prenehanju jemanja kontracepcije


Vprašanje:

Pozdravljeni,

pred enim mesecem sem nehala jemati kontracepcijske tabletke in od takrat se mi je koža na obrazu poslabšala. Začele so se mi pojavljati pike in sprva sem mislila, da so mozolji. Ampak moja koža je že od nekdaj suha in sem vedno uporabljala vlažilne kreme in olja. Tudi ko si kožo umijem, imam hrapavo in suho, nikoli mastne. Pike se mi pojavljajo od lic do brade, na desni strani bolj kot na levi. So pa pike na otip suhe in hrapave in pečejo. Imate kakšen nasvet?

Hvala.

Odgovor:

Spoštovani,

po ukinitvi kontracepcije se koža velikokrat poslabša, lahko da sedaj v večji meri nastajajo ogrci (komedoni). Običajno traja nekaj mesecev, da se koža obraza po prenehanju jemanja kontracepcije normalizira. Za bolj usmerjen nasvet pa boste potrebovali pregled pri dermatologu.

Lep pozdrav.

doc. dr. Liljana Mervic, dr. med.

Aktiven

doc. dr. Liljana Mervic, dr. med.

Kožne bolezni

Če želite zastaviti vprašanje stokovnjaku, se morate najprej prijaviti v sistem.

Prijava na portal