Portal Viva za optimalno delovanje uporablja piškotke. Ali se strinjate z njihovo uporabo?


Strinjam se     Več o piškotkih »

Skrij
< >
 

 

A- A A+

Jutranja tabletka


Vprašanje:

Pozdravljeni,

štiri dni po končani menstruaciji sem imela spolni odnos, vendar sem v roku 14-ih ur vzela jutranjo tabletko. Nekaj dni mi je bilo slabo. Peti dan po zaužitju jutranje tablete, pa sem dobila krče ter začela krvaveti. Včeraj sem imela kar veliko krvi, danes pa zelo zelo malo. Je ta krvavitev po jemanju jutranje tabletke običajna?


Hvala!

Odgovor:

Pozdravljeni,

to je običajno. Vi ste vzeli tabletko, v krvi se je dvignil nivo hormonov. Ker niste več vnašali hormonov, je padec nivoja povzročil krvavitev. Do naslednje menstruacije se bo stabiliziralo.

Lep pozdrav!
 Zdravka Koman Mežek, dr. med.

Aktiven

Zdravka Koman Mežek, dr. med.

Ginekologija in porodništvo Rak Spolne bolezni

Če želite zastaviti vprašanje stokovnjaku, se morate najprej prijaviti v sistem.

Prijava na portal



Dodajte svoj komentar

Komentiranje člankov je omogočeno le prijavljenim uporabnikom.

Prijavite se v portal ali se brezplačno registrirajte.