Portal Viva za optimalno delovanje uporablja piškotke. Ali se strinjate z njihovo uporabo?


Strinjam se     Več o piškotkih »

Skrij
< >
 

 

A- A A+

Menstruacija


Vprašanje:

Pozdravljeni!

Zanima me kaj lahko naredim v naslednjem primeru. Menstruacija, oz. vsaj tako mislim, se mi je začela 4.1, s ne ravno močno krvavitvijo in se mi do danes (22. 1) še ni končala. Zadnje 4 dni je krvavitev malce močnejša kot preostale dni. Ves čas pa me spremljajo tudi krči, ki jih ponavadi med normalno krvavitvijo nimam. Zanima me, ali je to lahko možna posledica jutranje tabletke, ki sem jo bila primorana vzeti na začetku decembra? Ko sem tabletko vzela, se je krvavitev pojavila v 1 tednu (ker sem tabletko bila primorana vzeti že drugič, v razmiku 2 let, pa prvič nisem imela takšne reakcije, me situacija malce skrbi). Sem sicer svojo gniekologinjo o tem že obvestila, pa mi je rekla, da naj ne skrbim, da je to verjetno le posledica jutranjke. Naj omenim tudi, da na splošno trenutno ne jemljem ostalih kontracepcijskih tablet.

Hvala za odgovor!

Odgovor:

Pozdravljeni,

takšne krvavitve so lahko posledica tabletke, vendar ne po enem mesecu. Po tabletki ni bolečin ali krčev. Če se v parih dneh stanje ne izboljša, morate do zdravnika. Lahko gre za vnetje, morda je nastala cista na jajčniku ..., ne vem, treba je pogledati. Dogovorite se za kontracepcijo, saj so jutranje tabletke le za včasih.

Lep pozdrav
 Zdravka Koman Mežek, dr. med.

Aktiven

Zdravka Koman Mežek, dr. med.

Ginekologija in porodništvo Rak Spolne bolezni

Če želite zastaviti vprašanje stokovnjaku, se morate najprej prijaviti v sistem.

Prijava na portal



Dodajte svoj komentar

Komentiranje člankov je omogočeno le prijavljenim uporabnikom.

Prijavite se v portal ali se brezplačno registrirajte.