Portal Viva za optimalno delovanje uporablja piškotke. Ali se strinjate z njihovo uporabo?


Strinjam se     Več o piškotkih »

Skrij
< >
 

 

A- A A+

Akne


Vprašanje:

Pozdravljeni,

stara sem 22.let. Že od zacetka pubertete sem imela težave z mozolji. Pri 17-ih letih sem šla do dermatologa, ki mi je za pol leta predpisal izotretinoin. Do 20-tega leta je bila koža lepa in cista. Takrat sem zacela jemati kontracepcijske tabletke. Ne vem, ali je problem v tabletah saj vedno, ko se zacne pomlad, dobim nekakšen posip po obrazu, rdece pikice, predvsem na celu in bradi, kar se zelo opazi potem v poletnih dneh. Bila sem tudi pri dermatologu in mi je spet samo napisal izotretinoin. Ali je po vašem mnenju bolje prenehat jemati kotracepcijske tablete? Ali se naj kako drugace tega rešim?

Hvala za odgovor!

Odgovor:

Pozdravljeni,

ker hodite k dermatologu, ki stanje kože vidi in zatem predpiše terapijo je smiselno, da sledite njegovim navodilom. Potrebno pa je tudi postaviti vprašanja, ki vas zanimajo ob pregledu pri njem in gotovo boste dobili najboljši odgovor. Da je posip v povezavi s kontracepcijskimi tabletkami ne bo držalo, ce se ta kljub celoletnemu jemanju pojavi le spomladi. Moti me vaša izjava: "Bila sem tudi pri dermatologu in mi je spet samo napisal izotretinoin," saj se za  izotretinoin odlocimo po dobrem premisleku in ne "spet" in "samo". Pokličite ga in se pogovorite.

Lep pozdrav!
 Nastja Lazar, dr. med.

Aktiven

Nastja Lazar, dr. med.

Kožne bolezni

Če želite zastaviti vprašanje stokovnjaku, se morate najprej prijaviti v sistem.

Prijava na portal



Dodajte svoj komentar

Komentiranje člankov je omogočeno le prijavljenim uporabnikom.

Prijavite se v portal ali se brezplačno registrirajte.