Koliko časa bo še preteklo, preden se bomo VSI ljudje zavedli, da smo vsa bitja ENO? Tiste, ki živimo v tesnem sožitju z našimi živalskimi brati in sestrami, je življenje blagoslovilo z dodano vrednostjo. Znanstveniki so že povedali, da se genetsko razlikujemo le v kakšnem odstotku, vendar tudi ta podatek nekaterim ne zadostuje za spoznanje, da živali mislijo, čutijo, čustvujejo. Zanima jih le njihova uporabna vrednost: kalorije zrezka, sposobnost preganjanja vsiljivcev, prestižna vrednost krznenega plašča …
Članek ni namenjen temu, da bi vas spreobračala v vegetarijance, čeprav sem sama to že 30 zdravih let … Upam le, da boste nekaj zavestnih minut posvetili živalim, jih začutili in morda kaj dobrega naredili zanje – one so za vas to že storile.
Darovale so vam svojo ljubezen, svoje bolečine, svoje življenje. In nikoli niso ničesar zahtevale v zameno. Če se želimo imenovati krona stvarstva, bi bilo dobro, da si naziv zaslužimo z vsaj spoštljivim odnosom do drugih živih bitij. Pri tem ne ločujem med domačim kužkom, kravo v industrijski farmi, medvedom, ki smo mu odvzeli teritorij … Vse, velike in male, domače in divje živali so ŽIVE.
Ta članek posvečam Rambu, ki ga ni več. Bil je naš Učitelj. Želim, da bi se ob prebiranju tega članka zamislili o odnosu do živali.
Živali nas čutijo
Če smo sami energetsko pretočni, to druga živa bitja – ne le ljudje – čutijo. Osa nas ne bo pičila, če se ne bo počutila ogroženo, medved nas ne bo napadel, če mu bomo tako prekrižali pot, da tega ne bo čutil kot grožnjo … To pomeni, da imajo živali, bolj kot ljudje, razvito občutljivost za energije drugega bitja.
Nekateri ljudje znajo ta energetski dialog z živalmi uporabiti v svoj prid. “Šepetalci” konjem na primer ne uporabljajo besed, ampak konju energetsko sporočajo, kaj od njega želijo. Ko sem neko poletje delala v živalskem vrtu, so mi, preden sem smela k volkovom, najprej dali navodila o vedenju, vendar je šlo bolj za notranjo držo, energetsko sporočilo. Pasjeljubci vedo, da pes ugrizne tistega, ki se ga boji, in ne onega, ki ga ”strmo” pogleda v oči. Ko sem po hudi poškodbi znova zajahala svojega konja Reikija, je to čutil; hodil je kot po jajcih, a le do trenutka, ko sem popolnoma okrevala. Naša izjemna veterinarka Barbara pove, kako pri kroničnih boleznih ljubljenčkov ugotovi, da zaradi enakih težav bolehajo tudi lastniki, saj živali v svoji nesebični ljubezni želijo pomagati nositi njihovo breme.
Z EFT-jem jim lahko pomagamo iz stiske
Zaradi energetske povezave, ki jo lahko ustvarimo z živalmi, jim z energetskimi tehnikami lahko tudi pomagamo, ko se znajdejo v fizični ali psihični stiski. S tem ne pomagamo le njim, ampak tudi sebi. V odnosu z bližnjo živaljo smo bolj v stiku sami s seboj. Pri tem, seveda, ne mislim na delavce v industrijskih farmah, ki zatrejo svojo občutljivost in čustva, da jim ni treba čutiti stiske živali. Govorim o ljubljenčkih – ti zaznajo naša čustva, ki jih včasih ne zaupamo nikomur, čutijo naše misli, namene, še preden jih izrečemo.
Najprej spravimo v red sebe
Zato je zelo pomembno, da preden pomagamo živali v stiski, najprej uredimo svoje energetsko polje, naredimo nekaj krogov tapkanja na sebi, predelamo svoje strahove, stiske ob trpljenju živali. To je izjemno pomembno – dobro je biti sočuten, ni pa dobro z našimi energetskimi blokadami obremenjevati živali, ki ima že s svojimi veliko opravka. Tu se skriva tudi rešitev za profesionalne pomočnike živalim, ki imajo dve možnosti: da pregorijo ali pa se energetsko zaprejo in ne sočustvujejo več s svojimi varovanci. Nekaj kratkih EFT minut zase, na primer pred službo, jim lahko pomaga k večji učinkovitosti.
asist. Senta Frol dr. med., spec. nevrologije spec. nevrologije
mag. Marijana Jazbec poklicna grafologinja analiza pisave
Peter Topić univ. dipl. soc. del., TAP, CSAT zasvojenost s seksualnostjo, seksualna anoreksija, druge nekemične zasvojenosti, čustveni incest