Leta 2000 je pod vodstvom prof. dr. Stanislava Šuškoviča potekala epidemiološka raziskava AIR, ki je raziskovala kakovost življenje bolnikov z astmo. Rezultati niso bili preveč vzpodbudni. V raziskavi je sodelovalo 210 pulmologov, pediatrov, zdravnikov …
Za astmatika je zelo pomembno, kakšen poklic si izbere. Paziti mora, da pri delu prihaja v stik s čim manj alergenimi snovmi, ki bi lahko sprožile poslabšanje astme. Še posebno neprimerni poklici so: kuhar, pek, frizer, veterinar, delavec v proizvodnji …
Pri obvladovanju astme in njenih simptomov je še vedno najzanesljivejše medikamentozno zdravljenje.
Znaki in simptomi astme, kot so težko dihanje, tiščanje v prsnem košu, piskanje v prsih in kašelj, so posledica vnetja v dihalnih poteh. Vnetje je pri nezdravljeni bolezni stalno. Z zdravili, ki jih danes uporabljamo za zdravljenje te bolezni, je astma …
Obravnava astme in kronične obstruktivne pljučne bolezni je zahtevna, predvsem pa morajo bolniki čimbolj natančno izpolnjevati zdravnikova navodila. Prvo dejstvo, s katerim se morajo bolniki z astmo in KOPB soočiti in sprijazniti, je, da sta obe bolezni …
Otrok z astmo, je danes lahko zdrav otrok, ki se ukvarja z enakimi dejavnostmi kot njegovi vrstniki brez astme, vendar samo, če je astma dobro vodena. Za uspešno zdravljenje in obvladovanje bolezni pa je ključno sodelovanje staršev in otrok, ki se …
Ribanje kuhinjskih tal in čiščenje stanovanja nasploh lahko pri ženskah z astmo sproži težave z dihanjem, opozarjajo zdravniki v poročilu, objavljenem januarja. Dejstvo je, da je čiščenje, tako kot izpostavljanje čistilim sredstvom, eden od glavnih …
Ob svetovnem dnevu, 4. maju, objavljamo vprašalnik o nadzoru nad astmo (ACT™), ki je namenjen vsem ljudem z astmo (starejšim od 12 let), da preverijo, kakšen nadzor nad astmo imajo. Rezultat o stopnji nadzora izračunate tako, da seštejete številke, ki …