Napredujoča okvara rumene pege pri starejših.
Deliranten (zmeden) bolnik ima prehodne motnje spomina, halucinacije, spremenjen ritem budnosti in spanja, nihanje razpoloženja ter slabšo prostorsko in časovno orientacijo. Posebej izpostavljeni za razvoj delirija so starejši z osnovnimi boleznimi, …
Kronična motnja, ki se kaže s spontanimi in ponavljajočimi epileptičnimi napadi. Nastane zaradi pretirane vzdražnosti in sinhronizacije aktivnosti nekaterih delov možganov. Napadi so kratki, trajajo sekunde ali minute, kažejo se lahko na zelo različne …
Ko postane leča v očesu toliko motna, da je bolnikov vid okrnjen. Nastanek je postopen.
Starostna motnja vida zaradi zmanjšane zmožnosti prilagajanja očesne leče. Tipična težava, ki jo bolnik navede, je, da ima roke prekratke za branje. To pomeni, da lahko razbere napisano besedilo le s povečane razdalje.
Bolezen starejših z nenadzorovanim kopičenjem belih krvnih telesc.
Spuščena ena ali obe zgornji očesni veki, ker paralizirana mišica, ki dviguje veko. Če je spuščena le na enem očesu, se jo bolnik trudi dvigniti veko z gubanjem čela.
Odvajanje majhne količine trdega blata, ki ga spremlja mučno napenjanje. Akutno zaprtje se pojavi nenadoma pri zdravih osebah. Pogostejše pri ženskah in starostnikih. Kot zaplet lahko nastane sprijeta kepa trdega blata, ki maši izhod in jo je …