Zdravi zobje in dlesni so želja prav vsakogar od nas. Ne gre le za lep nasmeh, obolela obzobna in zobna tkiva so lahko vir dodatnih zdravstvenih težav, zato je prav, da skrbimo za njihovo zdravje. Težave se največkrat začnejo z vnetjem dlesni, ki ga …
Umivanje zob je opravilo, ki ga skoraj nezavedno izvajamo zjutraj in zvečer in se nam zdi nekaj samoumevnega. Toda zobozdravniki neredko opažajo, da celo pri najbolj rednih uporabnikih zobne ščetke in zobne paste tehnika umivanja ni najboljša, …
Redna in temeljita ustna higiena je temelj ne le ustnega zdravja, temveč zdravja celotnega organizma. Mnogi resni zdravstveni zapleti so namreč povezani prav s slabim ustnim zdravjem: srčni infarkt, možganska kap, oslabljen imunski sistem … Zanemarjena …
Ali veste kakšna je pravilna nega zob? Umivanje zob je namreč opravilo, ki ga zjutraj in zvečer opravljamo skorajda nezavedno in se nam zdi samoumevno. Toda četudi si zobe umivamo vestno, to še ne pomeni, da to opravljamo dobro. Zgolj ustrezno trajanje …
Vzroki za bolečino v ustni votlini niso le zobna gniloba oz. karies, lahko so tudi obolela zobna tkiva. Vsako krvavenje iz dlesni pomeni njeno vnetje in moramo biti nanj pozorni, še posebej, ker bakterije utegnejo priti v sistemski krvni obtok in …
Čisti in beli zobje niso pomembni samo za lep nasmeh. Dobra ustna higiena krepi vaše vsesplošno zdravje. Ljudje, ki so v preteklosti imeli bolezni dlesni, imajo 14% večjo možnost rakastih obolenj pljuč, mehurja in trebušne slinavke, kažejo študije …
Možnosti, da se bo pri posamezniku razvila bolezen dlesni, se zmanjšuje oziroma povečuje v skladu s količino popitega zelenega čaja. Zeleni čaj namreč vsebuje snovi, ki zavirajo nevarne klice in poškodbe, ki jih te povzročajo. Seveda je najpomembnejša …
Temeljita ustna higiena je osnova ustnega zdravja. Za dobro ustno zdravje je poleg uporabe zobne ščetke treba redno čistiti tudi prostore med zobmi. To je mesto, kjer se vnetje dlesni začne. Medzobna ščetka je eden ključnih pripomočkov za preprečevanje …