Portal Viva za optimalno delovanje uporablja piškotke. Ali se strinjate z njihovo uporabo?


Strinjam se     Več o piškotkih »

Skrij
< >
 

 

A- A A+

Zdravilo za depresijo in istočasno jemanje prehranskih dopolnil s triptofanom


Vprašanje:

Pozdravljeni!

12 let jemljem zdravilo za zdravljenje depresije, panične motnje z agorafobijo ali brez nje, zdravljenje socialne anksiozne motnje in zdravljenje generalizirane anksiozne motnje. Zanima me, če lahko istočasno jemljem tudi prehranska dopolnila s triptofanom?

Hvala!

Odgovor:

Spoštovani,

sočasna uporaba zdravila, ki ga jemljete  in prehranskega dopolnila s triptofanom ni priporočljiva, oziroma se odsvetuje. Ob sočasnem jemanju pride lahko do pojava tako imenovanega serotoninskega sindroma, ki se kaže z naslednjimi znaki: zmedenost, halucinacije, ekstremne spremembe krvnega tlaka, povišana srčna frekvenca, vročina, prekomerno potenje, drgetanje ali tresenje, zamegljen vid, mišični krči ali togost, tremor, motnje koordinacije, slabost, bruhanje in driska.

Svetujem vam, da se o sočasni uporabi zdravila, ki ga jemljete in prehranskih dopolnil posvetujete s svojim lečečim zdravnikom.

Hvala za vaše vprašanje in lep pozdrav.

 Lara Pezdir Podbregar, mag.farm.

Aktiven

Lara Pezdir Podbregar, mag.farm.

Zelišča in zdravilne rastline Zdrava hrana

Če želite zastaviti vprašanje stokovnjaku, se morate najprej prijaviti v sistem.

Prijava na portal



Dodajte svoj komentar

Komentiranje člankov je omogočeno le prijavljenim uporabnikom.

Prijavite se v portal ali se brezplačno registrirajte.